Ind- og udmeldelse i Frem Hellebæk Fodbold

​Fremover vil det kun være muligt at melde sig ind alternativ ud af Frem Hellebæk Fodbold via klubbens hjemmeside, under menupunktet "Medlemsskab".

Der er fremover ikke noget der hedder "hasteindmeldelser", der er kun en måde at blive medlem af Frem Hellebæk Fodbold på og det ved at indmelde sig  via klubbens hjemmeside.

Udmeldelse kan også kun ske via klubbens hjemmeside og ikke ved at give træner/bestyrelsen eller andre besked om at man ønsker at blive meldt ud af Frem Hellebæk Fodbold.

Er man skadet, ude og rejse eller på anden vis forhindret i at deltage i kamp eller træning over en længere periode, kan man søge om kontingentfrihed i en angiven periode, Dette kan kun ske skriftligt til klubbens sekretær på mail chris@hoeing.dk, på baggrund af fremsendte ansøgning vil klubbens ledelse tage stilling til ansøgningen. Herefter vil ansøger blive meddelt klubbens beslutning.

Kontingent betales halvårligt, normalt med forfald i februar og september, ved manglende betaling af kontingent fremsendes rykker 1 med pålagt rykkergebyr kr. 50,00 til betaling senest 10 dage efter modtagelse. Er betaling ikke registreret inden for den angivne periode fremsendes rykker 2 med yderligere pålagt rykkergebyr kr. 100,00, til betaling senest 8 dage efter modtagelse.

Er kontingent inkl. rykkergebyrer stadigvæk indbetalt, udelukkes medlemmet fra al aktivitet(kamp, træning og sociale aktiviteter) i Frem Hellebæk Fodbold. Spillerlicens kan indtil forfalden kontingent og rykkergebyr er betalt ikke overføres til ny klub i Danmark, hvilket vil betyde at man ikke kan spille før restancen er betalt 

Serie 4 (2. holdet)

Frem Hellebæk - Kokkedal BK

Lørdag den 23. september kl. 14:00

På banerne ved Nordkysthallen

Det sker i i/udenfor klubregi

Ons 20-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Ons 20-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U15 drengene træner
Ons 20-09-2017 kl. 17:00 - 18:30U12/13 drengene træner
Ons 20-09-2017 kl. 18:00U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår, Pulje 1
Tor 21-09-2017 kl. 16:00 - 17:15U8 træner
Tor 21-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U9 træner
Tor 21-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 drenge træner
Tor 21-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U10 træning
Tor 21-09-2017 kl. 18:30 - 20:15Senior Træning (alle)
Fre 22-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Lør 23-09-2017 kl. 09:00U11 Drenge 1 8-mands (07) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 10:00U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 10:30 - 12:00DGI U10 drenge A 8-mands
Lør 23-09-2017 kl. 11:00U14 Drenge 2 (04) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 12:00 - 13:30DGI U10 drenge C 8-mands
Lør 23-09-2017 kl. 12:15U15 Drenge 2 (03) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 14:00Serie 4(2), 2
Lør 23-09-2017 kl. 15:00U17 Drenge 1 (01) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 15:30Serie 4, Pulje 3
Lør 23-09-2017 kl. 16:00Serie 1 , Pulje 1
Søn 24-09-2017 kl. 10:30 - 12:00DGI U11 drenge C 8-mands
Søn 24-09-2017 kl. 12:00U17 Drenge 3 (01) Efterår, Pulje 1
Søn 24-09-2017 kl. 12:30U14 Drenge Øst 1 (04) efterår , Pulje 2
Søn 24-09-2017 kl. 12:30U14 Drenge Øst 1 (04) efterår , Pulje 2
Man 25-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 Drenge træner
Man 25-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U15 drengene træner
Man 25-09-2017 kl. 17:00 - 18:30U12/13 drengene træner
Man 25-09-2017 kl. 19:00 - 21:00Møde i Børne- & ungdomsudvalget(B&U)
Man 25-09-2017 kl. 20:00Old boys 2 , Pulje 1
Tir 26-09-2017 kl. 16:00 - 17:15U8 træner
Tir 26-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U9 træner
Tir 26-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 drenge træner
Tir 26-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U10 træning
Tir 26-09-2017 kl. 17:00 - 18:45Træning drenge U17
Tir 26-09-2017 kl. 18:00U15 Drenge 8-mands (03) Efterår, Pulje 1
Tir 26-09-2017 kl. 18:30 - 20:15Senior træning(alle)
Ons 27-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Ons 27-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U15 drengene træner
Ons 27-09-2017 kl. 17:00 - 18:30U12/13 drengene træner
Ons 27-09-2017 kl. 17:30Veteran 2, Pulje 1
Ons 27-09-2017 kl. 17:45U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår, Pulje 1
Tor 28-09-2017 kl. 16:00 - 17:15U8 træner
Tor 28-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U9 træner
Tor 28-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 drenge træner
Tor 28-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U10 træning
Tor 28-09-2017 kl. 17:30U17 Drenge 1 (01) Efterår, Pulje 1
Tor 28-09-2017 kl. 18:30 - 20:15Senior Træning (alle)
Fre 29-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Lør 30-09-2017 kl. 10:30 - 12:00DGI U10 drenge A 8-mands
Lør 30-09-2017 kl. 11:00U15 Drenge 2 (03) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 11:15U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår , Pulje 2
Lør 30-09-2017 kl. 12:00U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 13:00U17 Drenge 1 (01) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 13:00U17 Drenge 3 (01) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 14:00Serie 4(2), 2
Lør 30-09-2017 kl. 14:00Serie 1 , Pulje 1