Frem Hellebæk Fodbold - vigtige hændelser

1925 Stiftende generalforsamling på Hellebæk Strandhotel, på initiativ af spindemester Peter Christensen

1925 Hjemmebanen "Folden" tages i brug - banen er behæftet med graverende fejl

1937 Banen ved Krogebakke tages i brug

1937 Første oprykning til A-rækken

1941 Anden oprykning til A-rækken, her spiller vi frem til indførsel af nye serie struktur hos SBU

1942 Byggefond oprettes, skal anvendes ved opførelsen af nyt klubhus ved Krogebakke

1943 Spiller sig til finalen om oprykning til mellemrækken, taber dog 4 - 3 til Lundtofte BK

1949 Venskabet med Skiptved Norge indledes

1950 25 års jubilæum

1961 første nummer af klubbladet "Frem Nyt" udkommer, redaktør Poul Sørensen

1963 Nye klubhus ved Krogebakke indvies

1965 40 års jubilæumsfest på Hotel Hellebæk Kyst

1967 Klubbens første oprykning til Serie 2. efter 22 kampe uden nederlag

1969 Lysanlæg på Krobebakke tages i brug

1970 Klubbladet "Frem Nyt" udkommer for sidste gang

1970 Nordkysthallen bygges

1971 Stiftende generalforsamling istøtteforeningen "Frems Venner"

1975 50 års jubilæumsfesten afholdes i Nordkysthallen

1975 Børge Amelung modtager DBU's søvnål samtidig får Børge Frederiksen og Poul Sørensen DBU-s æresnål

1975 Nye fodboldbaner ved Nordkysthallen tages i anvendelse

1977 Klubben anskaffer minibus, for transport af klubbens hold

1977 Klubbladet "Bolden" ser dagens lys

1980 Nordkysthallen udvides

1980 1. holdet rykker ned i Serie 5, samtidig rykker 2. holdet op i serie 4, "hvilken redning"

1981 Støtteforeningen "Frems Venner" nedlægges

1983 Krankforeningen ser dagens lys

1985 60 års jubilæum afholdes i Nordkysthallen, Carl Hansen modtager SBU's æresnål

1986 Krankforeningen laver sit første kampprogram til 1. holdets hjemmekampe

1986 "Team Hellebæk" afholder sin første sommerfest

1989 Klubbladet "Bolden" udkommer for sidste gang

1990 Sidste kamp på Krogebakke(Old Trafford)

1990 Den senste udvidelse af Nordkysthallen står færdig, Frem Hellebæk Fodbold får et klublokale

1992 2. holdet vinder SM i serie 5 og rykker op i serie 4.

1991 Første hjemmekamp spilles på nye hjemmebane "City Ground" ved Nordkysthallen

1991 1. holdet vinder SM i serie 3 og rykker for anden gang op i sere 2.

1992 "Corner" bygges på City Ground

1993 Frem Hellebæk "Fodbold Nyt" udkommer for første gang, redaktør Ebbe Laursen

1996 Ove Amelung, Carl Hansen og Orla jense udnævnes til æresmedlemmer i Frem Hellebæk Fodbold

1997 Opvisningskamp mod de nykårede danske mestre Brøndby IF

1997 1. holdet vinder serie 3. pokalen, efter omkamp

1998 1. holdet rykker for tredie gang op i serie 2

2000 Klubben 75 års jubilæum afholdes i Nordkysthallen

2005 Krankforeningen udgiver sit sidste kampprogram

2006 Svend Djurhuus udnævnes til æresmedlem i Frem Hellebæk Fodbold

2008 Krankforeningen har 25 års jubilæum

2010 Frem Hellebæk fodbold/hornbæk IF samarbejdet Fremadnord udnævnes til årets pigefodboldklub

2014 1. holdet rykker op i serie 2

2014 Frem Hellebæk Fodbold afholder sin første IFH Fodboldskole

2015 "New Corner" færdiggøres og tages i brug

2015 2. holdet sikrer sig for første gang oprykning til serie 3

2016 1. holdet spiller sig for første gang op i Serie 1

 

Det sker i i/udenfor klubregi

Ons 20-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Ons 20-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U15 drengene træner
Ons 20-09-2017 kl. 17:00 - 18:30U12/13 drengene træner
Ons 20-09-2017 kl. 18:00U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår, Pulje 1
Tor 21-09-2017 kl. 16:00 - 17:15U8 træner
Tor 21-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U9 træner
Tor 21-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 drenge træner
Tor 21-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U10 træning
Tor 21-09-2017 kl. 18:30 - 20:15Senior Træning (alle)
Fre 22-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Lør 23-09-2017 kl. 09:00U11 Drenge 1 8-mands (07) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 10:00U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 10:30 - 12:00DGI U10 drenge A 8-mands
Lør 23-09-2017 kl. 11:00U14 Drenge 2 (04) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 12:00 - 13:30DGI U10 drenge C 8-mands
Lør 23-09-2017 kl. 12:15U15 Drenge 2 (03) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 14:00Serie 4(2), 2
Lør 23-09-2017 kl. 15:00U17 Drenge 1 (01) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 15:30Serie 4, Pulje 3
Lør 23-09-2017 kl. 16:00Serie 1 , Pulje 1
Søn 24-09-2017 kl. 10:30 - 12:00DGI U11 drenge C 8-mands
Søn 24-09-2017 kl. 12:00U17 Drenge 3 (01) Efterår, Pulje 1
Søn 24-09-2017 kl. 12:30U14 Drenge Øst 1 (04) efterår , Pulje 2
Søn 24-09-2017 kl. 12:30U14 Drenge Øst 1 (04) efterår , Pulje 2
Man 25-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 Drenge træner
Man 25-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U15 drengene træner
Man 25-09-2017 kl. 17:00 - 18:30U12/13 drengene træner
Man 25-09-2017 kl. 19:00 - 21:00Møde i Børne- & ungdomsudvalget(B&U)
Man 25-09-2017 kl. 20:00Old boys 2 , Pulje 1
Tir 26-09-2017 kl. 16:00 - 17:15U8 træner
Tir 26-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U9 træner
Tir 26-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 drenge træner
Tir 26-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U10 træning
Tir 26-09-2017 kl. 17:00 - 18:45Træning drenge U17
Tir 26-09-2017 kl. 18:00U15 Drenge 8-mands (03) Efterår, Pulje 1
Tir 26-09-2017 kl. 18:30 - 20:15Senior træning(alle)
Ons 27-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Ons 27-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U15 drengene træner
Ons 27-09-2017 kl. 17:00 - 18:30U12/13 drengene træner
Ons 27-09-2017 kl. 17:30Veteran 2, Pulje 1
Ons 27-09-2017 kl. 17:45U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår, Pulje 1
Tor 28-09-2017 kl. 16:00 - 17:15U8 træner
Tor 28-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U9 træner
Tor 28-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 drenge træner
Tor 28-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U10 træning
Tor 28-09-2017 kl. 17:30U17 Drenge 1 (01) Efterår, Pulje 1
Tor 28-09-2017 kl. 18:30 - 20:15Senior Træning (alle)
Fre 29-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Lør 30-09-2017 kl. 10:30 - 12:00DGI U10 drenge A 8-mands
Lør 30-09-2017 kl. 11:00U15 Drenge 2 (03) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 11:15U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår , Pulje 2
Lør 30-09-2017 kl. 12:00U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 13:00U17 Drenge 1 (01) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 13:00U17 Drenge 3 (01) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 14:00Serie 4(2), 2
Lør 30-09-2017 kl. 14:00Serie 1 , Pulje 1