Trænermøde den 7. september

Her blev det besluttet at samtlige årganges og afdelingers trænere henover weekenden 9./10. september vil få tilsendt medlemsliste for deres årgang/afdeling til opdatering.

Listen skal opdateres med nye spillere, spillere der skal udmeldes og alle kontaktdata, adresser med mere skal opdateres. Den reviderede medlemsliste returneres til sekretæren, der derefter opdaterer den komplette medlemsliste, hvorefter kontingentopkrævningen gennemføres

Det blev også besluttet at et udvalg bestående af Jacob Borg, Peter Svenning Larsen, Claus Lindberg og Chris Hoeing skulle sætte sig sammen og få opdateret hvilke ansvarsområder og opgaver børne- og ungdomsfodbolden i Frem Hellebæk har og hvordan vi får dem løst på den lange bane, således at Bjarne Petersen kan hellige sig formandsskabet og sine daglige erhvervs arbejdsopgaver.

blandt en af de opgaver udvalget har, er at få aktiveret flere forældre i klubbens løbende gøremål som f.eks pasning af Corner ved både træning og kamp, Julestævne, Kronborg Cup, afslutningsfest(er) i ungdomsafdelingen samt bestyrelses og udvalgsarbejde, derudover også klubbens deltagelse i Vildbjerg Cup(her har vi deltaget med 1 - 6 hold de seneste 10 år) og Tønder Cup.

Vi vil her på klubbens hjemmeside forsøge at holde alle opdateret om det fortløbende arbejde i udvalget og de løsningsforslag der kommer.

Ikke udfyldt holdkort medfører tabt kamp!

Vigtigt Vigtigt!

DBU Sjælland strammer reglerne omkring udfyldning af holdkort.

Et hold bliver taberdømt, hvis holdkortet ikke er udfyldt før kampens start. 

Dermed bortfalder den nuværende bødeprocedure, hvor klubben idømmes bøder for ikke udfyldt holdkort. Fremadrettet vil et ikke udfyldt holdkort betyde at holdet bliver taberdømt.

Udfyld kortet i god tid
Derfor er det nu ekstremt vigtigt, at I trænere/holdledere får udfyldt holdkortet i god tid.

Via "Mit DBU" kan alle holdkort udfyldes så snart kampprogrammet er blevet frigivet (6. juli i efteråret 2017) og på appen kan holdkortet udfyldes fra 14 dage før kampen.  

Hvis holdkortet ikke kan udfyldes grundet force majeure - det vil sige på grund af dårlig mobildækning, fordi teknikken driller eller lignende, så er det fortsat muligt at udfylde holdkortet på et tilfældigt stykke papir, fotografere det i pausen og indsende det til DBU Sjælland på info@dbusjaelland.dk med det samme

Det vil også fortsat være muligt at slette ikke benyttede reserver fra holdkortet i op til syv timer efter kampen samt skrive ind til DBU Sjællands administration 1. hverdag efter kampen for at få tilrettet eventuelle fejlindtastninger.

Det sker i i/udenfor klubregi

Ons 20-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Ons 20-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U15 drengene træner
Ons 20-09-2017 kl. 17:00 - 18:30U12/13 drengene træner
Ons 20-09-2017 kl. 18:00U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår, Pulje 1
Tor 21-09-2017 kl. 16:00 - 17:15U8 træner
Tor 21-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U9 træner
Tor 21-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 drenge træner
Tor 21-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U10 træning
Tor 21-09-2017 kl. 18:30 - 20:15Senior Træning (alle)
Fre 22-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Lør 23-09-2017 kl. 09:00U11 Drenge 1 8-mands (07) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 10:00U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 10:30 - 12:00DGI U10 drenge A 8-mands
Lør 23-09-2017 kl. 11:00U14 Drenge 2 (04) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 12:00 - 13:30DGI U10 drenge C 8-mands
Lør 23-09-2017 kl. 12:15U15 Drenge 2 (03) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 14:00Serie 4(2), 2
Lør 23-09-2017 kl. 15:00U17 Drenge 1 (01) Efterår, Pulje 1
Lør 23-09-2017 kl. 15:30Serie 4, Pulje 3
Lør 23-09-2017 kl. 16:00Serie 1 , Pulje 1
Søn 24-09-2017 kl. 10:30 - 12:00DGI U11 drenge C 8-mands
Søn 24-09-2017 kl. 12:00U17 Drenge 3 (01) Efterår, Pulje 1
Søn 24-09-2017 kl. 12:30U14 Drenge Øst 1 (04) efterår , Pulje 2
Søn 24-09-2017 kl. 12:30U14 Drenge Øst 1 (04) efterår , Pulje 2
Man 25-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 Drenge træner
Man 25-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U15 drengene træner
Man 25-09-2017 kl. 17:00 - 18:30U12/13 drengene træner
Man 25-09-2017 kl. 19:00 - 21:00Møde i Børne- & ungdomsudvalget(B&U)
Man 25-09-2017 kl. 20:00Old boys 2 , Pulje 1
Tir 26-09-2017 kl. 16:00 - 17:15U8 træner
Tir 26-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U9 træner
Tir 26-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 drenge træner
Tir 26-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U10 træning
Tir 26-09-2017 kl. 17:00 - 18:45Træning drenge U17
Tir 26-09-2017 kl. 18:00U15 Drenge 8-mands (03) Efterår, Pulje 1
Tir 26-09-2017 kl. 18:30 - 20:15Senior træning(alle)
Ons 27-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Ons 27-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U15 drengene træner
Ons 27-09-2017 kl. 17:00 - 18:30U12/13 drengene træner
Ons 27-09-2017 kl. 17:30Veteran 2, Pulje 1
Ons 27-09-2017 kl. 17:45U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår, Pulje 1
Tor 28-09-2017 kl. 16:00 - 17:15U8 træner
Tor 28-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U9 træner
Tor 28-09-2017 kl. 16:30 - 18:00U14 drenge træner
Tor 28-09-2017 kl. 17:00 - 19:00U10 træning
Tor 28-09-2017 kl. 17:30U17 Drenge 1 (01) Efterår, Pulje 1
Tor 28-09-2017 kl. 18:30 - 20:15Senior Træning (alle)
Fre 29-09-2017 kl. 16:15 - 17:45U11 drenge træner
Lør 30-09-2017 kl. 10:30 - 12:00DGI U10 drenge A 8-mands
Lør 30-09-2017 kl. 11:00U15 Drenge 2 (03) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 11:15U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår , Pulje 2
Lør 30-09-2017 kl. 12:00U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 13:00U17 Drenge 1 (01) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 13:00U17 Drenge 3 (01) Efterår, Pulje 1
Lør 30-09-2017 kl. 14:00Serie 4(2), 2
Lør 30-09-2017 kl. 14:00Serie 1 , Pulje 1